Free Mc's - Ju lumte goja (Official Video 4K)
03:13
223,239
ArkivaShqip
Reddit
Instagram: instagram.com/arkivashqip/
Facebook: facebook.com/ArkivaShqip
Muzika: Gentian Llanaj
Teksti: Romir Llanaj
Orkestrimi: Bledi Telha
Klarinetë: Bardhi Naka
Video: Cinefocus GT
Available on:
iTunes: music.apple.com/us/album/ju-lumte-goja-single/1514655423?ls=1
Spotify: open.spotify.com/album/3if5Hz9lBJ7L2QS6GU3OS0
Deezer: www.deezer.com/en/album/149789762

Teksti:
Genti (refren):
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t' gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Këngët edhe vallet nëpër shekuj mbetën,
të largojnë hallet e të na shtojnë jetën!
Kush e bëri këngën i bekuar qoftë,
e kush këndoi, zemra i këndoftë!
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Historinë e shkruan këngët,
me këngë djepi u rrita,
se në këngë i kemi rrënjët,
aty ku jeton tradita.
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!
Romiri:
Se na çelet zemra si çel trëndafili,
e ta marrim këngën ku ia thotë bilbili.
Malet të gjëmojnë, fushat e livadhet,
e ta hedhim vallen ku lozin sorkadhet.
Genti:
Është shërimi i shpirtit, kënga është ilaçi,
Këngë edhe gëzime gjithë jetën e paçi!
Anisi:
Ashtu si mjalti në hoje,
janë vallet edhe këngët,
kush këndon i lumtë goja,
kush kërcen i lumshin këmbët!
Genti( refren x2)
E ju lumtë goja dhe si goja zemrën,
përjetë do të rrojë kush e bëri këngën!
E ju lumshin këmbët e rrofshi sa malet,
përjetë do t'gëzojë kush i hodhi vallet!

Commenti
 • Bezat Hoxha
  Bezat Hoxha

  Bravo

 • Kledis Vaja
  Kledis Vaja

  😍😍😍😍😍

 • Skerdi Se
  Skerdi Se

  Zjarr fjeri si gjithmon respekte pr kta bosa

 • Aulona Murataj
  Aulona Murataj

  E ju lumtë goja,e rrofshi sa malet. Juve na kënaqni,e na hiqni hallet.👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 • Mozi Kucove
  Mozi Kucove

  Bravo bukur 😀

 • Sandri Azizaj
  Sandri Azizaj

  Super keng bravo free mc

 • stone-st official
  stone-st official

  Ti u këtë Zoti mirë na kënaq shpirti

 • Sjj Jsie
  Sjj Jsie

  👏👏👏👏👏👏

 • Nertila Prifti
  Nertila Prifti

  Bravoo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Xhezo Eml
  Xhezo Eml

  Bravo sukse ne kenge e tjera

 • Toni Suli
  Toni Suli

  Pershenetje

 • irisa S . H
  irisa S . H

  Eshte super kenge dhe eshte e vertet kenga cfare do kenge te qetsine shpirtin edhe te largon nga hallet ato pak min urime

 • Rafaela A19
  Rafaela A19

  Ku eshte bere videoklipi??

 • Zyra Shira
  Zyra Shira

  Ju kendofte zemra

 • Orgito Cela
  Orgito Cela

  Ju kendofte Zemra keshtu vazhdoni jeni te pazevendesueshem 😍😍😍😘

 • Miranda Kopaci
  Miranda Kopaci

  shum e bkr

 • Ilir Hilaj
  Ilir Hilaj

  Bravo çuna jeni më të mirë.💙💜♥️💖💗

 • Elios Roci
  Elios Roci

  Bravooooooooooooooo

 • Eri Mana
  Eri Mana

  suksese cuna

 • Aulona Sqillo
  Aulona Sqillo

  Gjithmon yje çunat tanë fierakë

 • Aulona Sqillo
  Aulona Sqillo

  Eh ju lumshit zemrat e rofshit sa malet

 • Lulzim Maksuti
  Lulzim Maksuti

  👍

 • Arsonel Kreku
  Arsonel Kreku

  Rikthimi me i fuqishem, edhe gbani dhe 2die4 u kthyen por jo me kaq buje sa free ms

 • Jonela Halilaj
  Jonela Halilaj

  Bravoooo👏🏻🥰🥰💃🕺

 • elvi elvi
  elvi elvi

  super keng suksese

 • Ana Hamitaj
  Ana Hamitaj

  Shum bukur kenga klipi po ashtu... Livadhja grecee

 • αλεσια Μπουλλα
  αλεσια Μπουλλα

  ju lumte goja juve .. shum bukur kendoni ☺☺👏👏❤

 • Anastas Boci
  Anastas Boci

  Ju lumtë goja

 • Besmira Velika
  Besmira Velika

  E JU LUMTE GOJA DHE JU QE PERSERI NA SOLLET NJE KENGE TE MREKULLUESHME BRAVO!🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🌈🌈🌈🌈

 • Elvanqhssgj Xhelili
  Elvanqhssgj Xhelili

  Ju lumte goja bravooo 👏👏👏

 • Ardit Qypi chef
  Ardit Qypi chef

  Bravo cuna

 • Vasili Kameri
  Vasili Kameri

  Bravo re Djema

 • Albjona Kadillari
  Albjona Kadillari

  Ju duam pa fund ....

 • Krenar Sulaj
  Krenar Sulaj

  Kjo keng te ndezi boten

 • Cimi Vlore
  Cimi Vlore

  Sh keng e bukur

 • Vlora Red
  Vlora Red

  😐😐

 • Elsa Mane
  Elsa Mane

  Bravoooooo🙏🙏🙏

 • Elsa Mane
  Elsa Mane

  ❤❤❤❤🙏🙏🙏🙏🙏

 • Gerion Zhuri
  Gerion Zhuri

  🙏🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 • Adri Pajo
  Adri Pajo

  Si gjithmone jeni te mbrekullueshem. Cdo kenge e juaja te sherone zemren kur e degjone

 • Saimir Hoxhaj
  Saimir Hoxhaj

  Ju lumt goja respekte suksese

 • Majlida Bejaj
  Majlida Bejaj

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏opaaaaaaaaaaaaà

 • Mexhite Tahiri
  Mexhite Tahiri

  Uau shume bukur!

 • Luan Seitu
  Luan Seitu

  Hallall.ju.kendoft.zemra.djema.respekte

 • Bukuroshe Kaziai
  Bukuroshe Kaziai

  Pershendetje nga Livadhjaja

 • Ada Skenderaj
  Ada Skenderaj

  Bravoooo 👏👏👏 ,Jeni me te miret.

 • Lenci Bylykbashi
  Lenci Bylykbashi

  👏👏👏👏👏

 • Εμιλιανα Αλινι
  Εμιλιανα Αλινι

  Bravoooo 👏👏👏👏👏

 • esmeraldo halimllari
  esmeraldo halimllari

  Ku eshte bere video klipi...ne livadhia..?????

 • Zeni Beshaj
  Zeni Beshaj

  Jeni te pa papar

 • Jona Manaj
  Jona Manaj

  Bravo nje super kenge 🔥🔥👏👏👌👌suksese 🔥🌟🌟

 • Amelia Silvia
  Amelia Silvia

  Bravo jeni me te mire

 • Azem Kamberaj
  Azem Kamberaj

  Ju lumet goja dhe ju kendofet zemra...jeni te mbrekullushem...complimenti

 • Mel Melisa
  Mel Melisa

  E ju lumte goja 🌟⭐⭐🌟🌟

 • gladiola myrtaj
  gladiola myrtaj

  Ju lumte goja cuna

 • Odise Papa
  Odise Papa

  Urime cuna,suksese!!!!

 • Andrea Ajasllari
  Andrea Ajasllari

  Ju lumt goja na kenaqet

 • deejay gesti
  deejay gesti

  Klipi ne livadhia te piges

 • Donika Balilaj
  Donika Balilaj

  Shum e bukur bravo ju lumte goja

 • perparim shenaj
  perparim shenaj

  💥💥💥💯

 • LOLA YMERAJ
  LOLA YMERAJ

  👏👏👏👏

 • Ermal myrtaj
  Ermal myrtaj

  Shume e bukure kenga u kendofte zemra e çuna sukesese te metejshme

 • Yzedin Behari
  Yzedin Behari

  Shume bukr ju lumt goja respekt Bardhi Naka

 • kledi kledi
  kledi kledi

  Bravo cuna..ku ndodhet ky vend i klipit.shume vend i bukur.

 • Mynevere Cela
  Mynevere Cela

  Ju lumte goja 🔥🔥🔥🔥jeni flak fare

 • Albania Ilirian
  Albania Ilirian

  Rrofte kombi shqipetar nga presheva deri ne cameri . bashkim kombetar do ishte krenaria me e madhe e 10 milion shqipetarve ne keto troje.🇦🇱💪

 • Aferdita jazaj
  Aferdita jazaj

  Me kete keng persh gjithbmiqet e mi te shtrejt me fb resp

 • Matilda shehu
  Matilda shehu

  👏🏻👏🏻

 • Manjola Braho
  Manjola Braho

  Suksese

 • Fato Veliu
  Fato Veliu

  Ju lumt goja o artista qe na kenaqet me keto kenge te bukura

 • Vasileios Kakosaios
  Vasileios Kakosaios

  Livadia e bukur

 • Frederik Henaj
  Frederik Henaj

  Ju lumte goja

 • Nevila Kapo
  Nevila Kapo

  Bravo free ce

 • nela dinoshi
  nela dinoshi

  Suksese te metejshme ju uroje 🇦🇱👏👏

 • Antoneta Kllogjri
  Antoneta Kllogjri

  Ju lumte goja jeni me te miret vetem ju ndegjojm bravoooooo 👑👑👑😍😍😍

 • Anna Epara
  Anna Epara

  Bravo cuna si quhet lokali Ku keni bere klipin

 • Lorena Thoma
  Lorena Thoma

  Suksese te metejshme😊👌

 • Dori Gockaj
  Dori Gockaj

  Bravo free mc respekte per ju

 • ARIET SEHITAJ
  ARIET SEHITAJ

  Opo tundeni ju lumte goja juve

 • gentiana agaj
  gentiana agaj

  Ju lumtë goja.

Il prossimo